Колко нива на сигнала са необходими, когато честотната лента е 2MHz и съотношението към шум 8 dB?
Стъпка 1: Изчислете броя на нивата на квантуване, необходими за даденото съотношение сигнал/шум (SNR) и честотна лента.
$$L=1+ \log_2(1+\text{SNR})$$
$$L=1+\log_2(1+8)$$
$$L=4,3219=4 \ бита$$
Следователно броят на необходимите нива на сигнала е 4.