```
дължина на вълната =скорост на светлината / честота
```
където:
- дължината на вълната се измерва в метри (m)
- скоростта на светлината е приблизително 299 792 458 метра в секунда (m/s)
- честотата се измерва в Hertz (Hz)
Като се има предвид честотата на сигнала от 95,5 MHz, трябва да го преобразуваме в Hertz:
```
честота =95,5 MHz =95,5 x 10^6 Hz
```
Сега можем да изчислим дължината на вълната:
```
дължина на вълната =299 792 458 m/s / (95,5 x 10^6 Hz)
```
```
дължина на вълната ≈ 3,14 метра
```
Следователно дължината на вълната на радиостанцията със сигнал от 95,5 MHz е приблизително 3,14 метра.